آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

تحلیل تکنیکال وبملت (بانک ملت)

 

وبملت یکی از سهم های بزرگ گروه بانک است که در یکی دو سال گذشته همواره یکی از پربیننده ترین نمادهای بورس تهران بوده است. در این پست به بررسی وضعیت تکنیکی این سهم از چند جنبه مختلف می پردازیم.

ابتدا نگاه بلند مدتی در تایم هفتگی

 

وبملت در نگاه بلند مدتی از ابتدای عرضه تا اکنون، در حال حرکت در یک کانال صعودی می باشد.  سهم در حال حاضر نزدیک به کف کانال بلند مدت، در حال معامله می باشد و کف کانال می تواند به عنوان یک حمایت مهم، مورد توجه قرار گیرد.

 

از منظر الیوت :

پس از سقف آذر 92، سهم وارد فاز اصلاحی شده و به نظر می رسد امواج اصلاحی به صورت WXY طی شده باشد و در حال حاضر در اواخر موج C از W  باشیم.

 

از نگاه کوتاه مدتی :

سهم یک الگوی AB=CD قیمتی و زمانی را تکمیل کرده و کف سازی کرده و در حین کف سازی، واگرایی مثبت نیز مشاهده می شود. همچنین یک الگوی کوچک گارتلی با PRZ حدود 187 تومان نیز در  سهم دیده میشود.

 

با تفاسیر فوق انتظار داریم وبملت از اوایل دیماه با افزایش تقاضا مواجه شود. سیگنال خرید پله اول عبور از 196 تومان و پله دوم عبور از 207 تومان می باشد. حد ضرر شکستن کف 181 تومان به پایین می باشد.

 

مطلب فوق نظر شخصی نویسنده بر اساس تحلیل تکنیکال سهم است و  برمبنای قوانین سایت، مسئولیت تصمیم گیری و معامله بر عهده مخاطبین می باشد.