آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

وضعیت بازارها ( بورس ، ارز )

 

بازار بورس :

در تحلیل اخیر شاخص کل اشاره کردم که الگوهای زمانی و الیوتی بلند مدت، نشان دهنده پایان دوران نزولی بورس است به نظر می آید بازار بورس موج جدید صعودی را آغاز نموده و عبور  شاخص کل از 63285 واحد، موید رشد میان مدتی است. روز چهارشنبه شاخص با قدرت از این سطح عبور کرد. اگرچه برای تثبیت باید تا شنبه منتظر بمونیم ولی بعید به نظر می رسه که شاخص نتونه بالای سطح مورد اشاره، تثبیت بشه. در شرایط فعلی به نظر میاد شاخص کل در کوتاه مدت توانایی رشد تا 66500 را داراست.

در یک نگاه بلند مدتی و از نظر زمانی به نظر من شاخص بورس تا مهر 95 صعودی خواهد بود و در مهر 95 از نظر زمانی باید در بورس سقف داشته باشیم. اینکه سقف مورد انتظار، سقف نهایی است یا میان مدتی، با نزدیک شدن به موعد مقرر بهتر می تونیم قضاوت کنیم.

از هفته آینده احتمالاً پتروشیمی ها هم به دو گروه بزرگ دیگر ( خودرو و بانک) می پیوندند و رشد شاخص را تسریع خواهند کرد.

همچون یک سال گذشته نظر مثبتی به گروههای متاثر از مارکت جهانی ( نفت، فلزات، معدن) ندارم و معتقدم این گروهها نباید در اولویت قرار گیرند. البته در صورت رشد پر قدرت بورس و ورود نقدینگی زیاد، این گروهها نیز به هر حال رشد خواهند کرد ولی نه به اندازه گروههای پیشرو ( بانک، خودرو، پتروشیمی و حتی ساختمان)

معاملات مشکوک : در چند روز گذشته شاهد معاملات مشکوک چند ده میلیون سهمی به صورت کد به کد از حقوقی به حقیقی در نماد وبصادر بودیم. صرف نظر از اینکه ناظر بازار چه نوع نظارتی بر بازار انجام میده، این نوع معامله از کد حقوقی به کد های حقیقی نکته قابل توجهی است که در آینده بهتر میتونیم در موردش قضاوت کنیم.

 

بازار ارز :

با تغییرات اخیر قیمت دلار، به نظر میاد 5 موجی صعودی پایان یافته و اصلاح میان مدتی ارز شروع شده و قیمت دلار در چند ماه آینده آروم آروم اصلاح خواهد شد. موج 5 یک Ending Channel  تشکیل داده و به پایین شکسته شده.

مطالب فوق نظرات شخصی نویسنده بوده و برمبنای قوانین سایت مسئولیت تصمیم گیری بر عهده مخاطبان خواهد بود.