آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

وضعیت بازار بورس

در روزهای آینده نمودار تکنیکی شاخص کل را بررسی خواهیم کرد.

همانطور که در تحلیل قبلی شاخص کل اشاره کردم به نظر من شاخص وارد موج صعودی بلند مدت خود شده که این موج می تونه لا اقل تا مهر 95 ادامه داشته باشه. بدیهی است در این فاصله اصلاحاتی نیز خواهد داشت ولی در کل به نظر من بازار مثبت شده و در درازمدت بیش از این نیز صعود خواهد کرد.

در طول دو سال گذشته هر موقع شاخص کل به یک مقاومت تکنیکی مهم برخورد می کرد، به شدت میریخت ولی این بار شاخص به راحتی اولین محدوده مقاومت تکنیکی خودش را به بالا شکست که این خودش نوید این را میده که دوران رکود بورس سپری شده.

در حال حاضر در تایم روزانه اشباع خرید داریم و احتمالاً در محدوده 70000 تا 72300 شاخص دچار اصلاح خواهد شد ولیکن در تایم هفتگی به نظر میاد که رشد شاخص در ابتدای خودش قرار داره.

توصیه ای که می تونم برای مخاطبان داشته باشم اینه که از رفتار هیجانی پرهیز کنند و در خرید سهام به نسبت ریسک به ریوارد سهم توجه کنند. به عنوان مثال گروه خودرو رشد خیلی زیادی کرده و اگرچه هنوز هم جای رشد داره ولی نسبت ریسک به ریوارد اغلب سهم های خودرویی بالای 1 هست و  دیگه برای خرید خودرویی ها دیر شده. در عوض گروههایی مثل پتروشیمی و حتی بانک هنوز نسبت ریسک به ریوارد مناسب دارند.

مطالب فوق نظرات شخصی نویسنده بوده و برمبنای قوانین سایت مسئولیت تصمیم گیری بر عهده مخاطبان خواهد بود.