آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

تحلیل تکنیکال دلار

 

تحلیل دلار

 

در تحلیل میان مدتی که در تاریخ 5 شهریور94 در وبلاگ ارائه کردم (در اینجا) با وجود جو مثبت پس از توافق و با وجود اینکه بسیاری منتظر کاهش نرخ ارز بودند، اعلام کردم که نرخ ارز از نظر تکنیکی صعودی است و اهداف  اولیه را 3550 و 3650 و اهداف ثانویه را 3710 تا سقف کانال، اعلام کردم. زمان های مورد نظر برای اهداف را هم هفته پایانی آبانماه و هفته اول بهمن اعلام کردم.

 

در حال حاضر در هفته پایانی آبان هستیم و علیرغم دستکاریهایی که در نرخ دلار در بازار آزاد و همچنین نمودارهای در دسترس ما صورت گرفته، قیمت دلار به 3585 تومان رسیده است. لذا هدف زمانی و قیمتی اولیه تحقق پیدا کرده.

 

 

 

در حال حاضر قیمت به سطح قله قبلی تشکیل شده در دی 93 رسیده و احتمال مقاومت در این محدوده وجود دارد که در اینصورت اصلاح تا حدود 3550 مد نظر خواهد بود ولیکن انتظار من این است که این سطح به زودی شکسته میشه و شاهد تحقق هدف 3650 تومان نیز خواهیم بود.

 

همچنان محدوده هدف ثانویه قیمتی(3710 تومان تا سقف کانال) و زمانی (هفته اول بهمن)، اهداف تکنیکی مورد نظر من هستند.

 

مطلب فوق صرفاً بر مبنای تحلیل تکنیکی نمودار دلار ریال و نظر شخصی نویسنده بوده و به هیچ وجه به معنای توصیه یا پیشنهاد جهت خرید و فروش در بازار ارز نمی باشد. بدیهی است مسئولیت هر تصمیمی بر عهده مخاطب می باشد.