آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

بررسی وضعیت دلار

 

  در روز جاری ( چهارشنبه 4 آذر 94 ) قیمت دلار بر مبنای معاملات انجام شده در بازار مقادیر عددی 3620 الی 3630 ( مشخصا 3622 در بازار افشار در حدود ساعت 17:30 ) را دید . به نمودار زیر نگاه کنید :

 

 

 

 بررسی نمودار :

1 - این نمودار در تایم فریم هفتگی کل دوره نوسانات هیجانی و شدید قیمت دلار در بازه زمانی سال 1390 تاکنون را در بر می گیرد . در بخش ابتدائی آن یعنی از تابستان سال 1390 تا بهمن ماه سال 1391  شاهد یک سیکل 5 موجی کاملا کلاسیک با مقادیر تایمینگ و  مقادیر عددی کاملا دقیق هستیم . باید در اینجا صراحتا یادآوری کنم که برای من به عنوان یک چارتیست که دائما با نمودار های مختلف در تایم فریم های گوناگون و در بازارهای متفاوت کار می کنم " بهیچوجه " قابل قبول نیست که این سیکل " شیک و منظم "  را  " دست ساز و بر مبنای برنامه ریزی " از آغاز تا انجام آن در بازه زمانی ذکر شده ندانم .  کل این سیکل 5 موجی به اعتقاد من نشانگر موج  I  از یزرگ-موج اصلی ای است که هنوز در آن قرار داریم .

 

2 - به دلایلی که مبتنی بر دلایل تحلیلی بنیادی اقتصادی و تحلیلی تکنیکی نیست و عمده آن به وضعیت خطیر اقتصادی کشور و حساسیتهای موجود بر می گردد از اشاره مشروح در مورد آنالیز وضعیت کلی بزرگ-موج فوق معذورم و فقط می توانم در اینجا اشاره کلی ای داشته باشم مبنی بر اینکه قیمت دلار که مبنای پایه تعاملات اقتصادی ما است بر اساس وضعیت نمودار آن قطعا وارد ربزموجهای اولیه موج III این بزرگ-موج شده است .

 

3 - در نمودار بلندمدتی فوق یک خط محور ( قرمز رنگ ) دیده می شود که تقریبا با خط رگرسیون خطی آن که در شکل فوق برای اجتناب از شلوغی نمودار نیاورده ام ، نزدیکی و مشابهت مستقیم دارد . مرز عددی تلاقی قیمت با هر دو این خطوط البته با لحاظ کردن تلرانس ، با قله تاریخی آن در محدوده قیمتی 3865 تومان مطابقت دارد .

 

4 - وضعیت فعلی :

     - نوسانات حرکتی قیمت پس از اصلاح و ریزش بعد از بهمن ماه 91 تاکنون در یک باند محصور بوده است و قیمت دائما به محدوده های کف و سقف این باند عکس العمل نشان داده است . سقف این باند با گذار قیمت از 3587 تومان در روزهای اخیر به بالا شکسته شده است .

 

     - مقدار عددی محدوده 3620 الی 3630 ( مشخصا 3625 ) یکی از مقادیر مهمی است که امروز برای اولین بار قیمت آن را لمس کرده است .

 

     - قیمت الان در محدوده اشباع خرید بوده و به همین جهت وضعیت بازار برای ورود پرریسک ارزیابی می گردد .

 

     - سناریو های پیش رو برای محدوده زمانی فعلی :

       اول - در محدوده 3625 ( با تلرانس )  رالی صعودی فعلی خاتمه یابد و وارد فاز نزول اصلاحی شویم .

       دوم - قیمت محدوده 3625 را بصورت هیجانی پشت سر بگذارد که در این صورت محدوده های عددی مقاومتی مهم پیش رو چنین خواهند بود : 3680 الی 3685 و 3710 .

      سوم - قیمت مرزهای فوق را نیز پشت سر بگذارد که در این صورت تا مرز قله قبلی در 3865 الی 3880 مقاومت مهمی بر سر راه  آن نیست و قیمت احتمالا یکسره این مسیر را طی خواهد کرد .

 

     - در صورت وقوع سناریو اول و یا دوم قیمت پس از دستیابی به هدف وارد فاز اصلاحی شده و یکی از اهداف بالقوه آن تاچ مجدد خط مشکی رنگ در محدوده عددی باند کانال قیمتی 3400 تومان خواهد بود و در صورت وقوع سناریو سوم پس از ورود به فاز اصلاحی مقادیر مقاومتی ذکر شده در فوق در وهله اول حمایتهای مهم بر سر راه نزول آن خواهند بود .

 

 

مسئولیت هر گونه اقدامی بر مبنای قوانین سایت بر عهده مخاطب بوده و متوجه مسئولین سایت نمی باشد .