آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

بررسی وضعیت کوتاه مدتی طلا

( برای مشاهده دقیق تر نمودار بر روی آن کلیک کنید . )

 

نمودار کوتاه مدتی طلای جهانی در تایم فریم  4 ساعته :

در تحلیل قبلی ( بررسی طلای جهانی به تاریخ 25 مهر 94 ) وضعیت بلند مدتی طلا در دوره ریزش بررسی گردید و روند حرکتی قیمت در دو کانال اصلی بلند مدتی نزولی و کانال کوتاه مدتی اخیر که سقف آن شکسته شده بود نیز مورد بررسی قرار گرفت ، در تحلیل حاضر که مکمل تحلیل قبلی است وضعیت احتمالی پیش رو در کوتاه مدت را مورد بررسی قرار می دهیم ؛

 

1 - قیمت طلا در محدوده زمانی 24 جولای تا 24 آگوست  ( برابر تقریبا کل مرداد ماه 94 ) با انجام کف سازی اولیه مطمئن ، یک موج شارپ صعودی را ساخت و پس از آن در ادامه تاکنون شاهد رفتار کلاسیکی از روند قیمت طلای جهانی هستیم :

- گام بعدی اصلاحی موج I ، دقیقا در مرز بسط زمانی 76.4 به اتمام رسیده و در واقع انتهای موج II  در همین مرز زمانی دقیقا بسته شده است .

- بر روی موج III  که در حال حاضر هنوز تکمیل نشده است نیز تا الان شاهد رفتار کلاسیک هستیم ، در آنجا نیز به نحو مشابه شاهد بسته شدن ریز موج  2 اصلاحی در مرز زمانی  61.8 ریزموج 1 هستیم .

- شرایط فوق به اضافه رفتار قیمت در مرزهای عددی مورد انتظار بر مبنای سقف و کف های ساخته شده در موجهای I و II و همچنین در ریزموجهای 1 و 2 ، صحت موج شماری فوق را تا اینجا تائید می کند .

 

2 - سناریو :

اصلی : حرکت به سمت سقف کانال نزولی طولانی مدت که در تحلیل قبلی به آن اشاره همراه با جزئیات شده است و تکمیل ایمپالس و تشکیل احتمالی V در پایان رالی آغاز شده از 24 جولای و در تلاقی با سقف کانال اصلی .

فرعی : در وضعیت تکمیل 4 در محدوده قیمتی 1158 دلار قرار داریم ، موج بعدی حرکتی تکمیل 5 در وضعیت اتمام III در محدوده عددی 1197 الی 1215 خواهد بود و سپس بروز موج اصلاحی IV و پس از آن حرکت نهائی به سمت اتمام رالی اصلی در پایان V در محدوده قیمتی 1229 و با احتمال کمتر 1248 خواهد بود با تلرانسی که مقادیر آن در تحلیل قبلی آمده است .

 

نکته مهم :

چون روندی کلاسیک را شاهد هستیم بایستی شاهد عدم نفوذ موج 4 به زیر 1158 ( الی 1157 ) و همچنین عدم نفوذ موج IV به زیر 1177 ( الی 1170 ) باشیم ، در غیر اینصورت موج شماری فوق از درجه اعتبار ساقط خواهد شد .

اتمام 5 و در واقع III می تواند برای تخمین دقیقتر محدوده های عددی احتمالی انتهائی امواج IV و V کمک کننده باشد .

 

 در تحلیل بعدی وضعیت " سررسید اردیبهشت 95 " بازار آتی سکه بررسی خواهد شد .