آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

وضعیت بسیار حساس طلا در بازار جهانی و بازار داخل

 

نمودار زیر وضعیت طلای جهانی که اینجا در محافل اقتصادی با واحد وزنی آن یعنی  " انس "  به آن اشاره می شود را در تایم فریم 4 ساعته نمایش می دهد ( برای وضوح بهتر بر روی آن کلیک کنید ) :

 

 

در روزهای پایانی هفته قبل سردر گمی عجیبی دامنگیر معامله گران بین المللی بود و حاصل این سردرگمی وضعیت بغرنج بازار جهانی در روزهای معاملاتی پنجشنبه و جمعه بود که بازار نه یارای بالا رفتن داشت و نه پائین آمدن ، به عبارتی هر دو جبهه فروشنده و خریدار در موضع انتظار برای تعیین تکلیف بازار و احتیاط قرار داشتند . همین سر در گمی در بازار داخل هم در روزهای اخیر وجود داشت و امروز یکشنبه بازار طلای داخل بر روی مرز زمانی و عددی درست خود ، علی رغم نظرات مندرج در اکثر قریب به اتفاق سایتها و گروههای اجتماعی نزول کرد .

 

 در حال حاضر بازار بر سر دوراهی قرار گرفته است و قاعدتا ابراز نظر تحلیلی بایستی توام با احتیاط باشد ، اما آنچه که نظر شخصی من است را در نمودار فوق به روشنی ترسیم کرده ام  ، بررسی نمودار چند مورد دقیق را نشان می دهد :

 - تایمینگ زمانی ( خطوط عمودی آبی رنگ ) با دقت فوق العاده تا الان عمل کرده است و دقیقا در مرزهای زمانی شاهد عکس العمل قیمت و تغییر روند حرکتی آن بوده ایم .

 

 - مرزهای عددی تا الان دقیقا گام به گام بر مبنای وضعیت عددی تعیین شده بر اساس روند حرکتی موج ما قبل خود عمل کرده اند ، مرزهای عددی مهم آخر را در کناره سمت راست تصویر آورده ام .

 

 - به اعتقاد من شرایط برای ریزش طلای جهانی علی رغم جوی که در بازار وجود دارد مهیاتر از صعود آن است و در شرایط تشکیل بال راست الگوی هارمونیک هستیم که هدف عددی آن یکی از محدوده های عددی 1057 و 1044 می تواند باشد و به همین جهت برای بال راست یک الگو ، اما با دو نسبت را آورده ام که تحقق هر یک از آنها بستگی به شدت ریزش و شیب حرکتی موج مربوطه در روزهای آینده دارد .

 

 - هدف زمانی این الگو نیز 29 ژانویه برابر 9 بهمن حواهد بود بعنی جمعه همین هفته.

 

برای ارز ، سکه ( نقدی و آتی ) و طلای آبشده داخل نیز محدوده عددی و زمانی امروز یکشنبه را تکمیل پیک بالائی قیمتی می دانم و برای آن در روزهای آینده ریزش می بینم که دامنه آن تا یکشنبه هفته آینده ادامه دار خواهد بود و در تحلیل دیگری در مورد آنها با جزئیات اشاره خواهم داشت .

 

باید اشاره کنم که در نمودار بلند مدتی طلا علائم پایان فاز نزولی چند ساله آن در هفته های اخیر دیده می شود و نوسان مورد انتظار در این تحلیل شاید کف قیمتی طلا در سال 2016 باشد . این تحلیل مکمل تحلیل قبلی بنده در مورد بر همکنش ( Correlation ) طلا و نقره است . برگشت پر قدرت و پر حجم قیمت طلا به بالای محدوده عددی 1102 الی 1110 دلار در روزهای آینده و تثبیت قیمت بر روی آن ،  تحلیل فوق را از درجه اعتبار ساقط خواهد کرد .

 

ساعاتی دیگر بازار جهانی باز خواهد شد ، ببینیم چه پیش خواهد آمد .