آگهی ها

کمک به سازمان خيريه محک

طلا در آستانه پایان روند نزولی چند ساله

نمودار زیر وضعیت بلند مدتی از سال 2010 تاکنون در تایم فریم روزانه نمایش می دهد :

 

 

1 - در آغاز هفته جاری میلادی و با بازگشائی بازار مطابق انتظار ، طلا نوسان بالائی خود را در آستانه 1198 دلار به پایان برد و تعداد زیادی از تریدرهای بین المللی با کسب سودهای بالا از بازار خارج شدند ، اما نوسانات بعدی طلا نشاندهنده دو مورد مهم بود :

اول - بازار خیال اصلاح قیمتی مورد انتظار را نداشت و علی رغم نشانه های اولیه اشباع خرید ، با اصلاحی جزئی که بیشتر اصلاح زمانی بود محدوده قیمتی بالائی را ترک نکرد .

دوم - حجم معاملات در بازار جهانی بسیار بالا بود و میزان درصد خریدار و فروشنده به نقطه تعادلی برای اتمام رالی و اصلاح نرسید .

 

2 - به چارت بالا نگاه کنید ، طلا در آستانه Breakout است ، دقت شود که خط بالائی قرمز رنگ خط روند نیست ، این خط ، خط تبدیل سطح حمایتی مقاومتی است که بر مبنای نوسانات بازه زمانی 2010 تا 2012 در نوسانات شدید قیمت از آن حمایت می کرده است و در دوره نزول چند ساله اخیر نقش مقاومتی را در برابر نوسانات بالائی قیمت طلا بر عهده داشته است ، به همین جهت با سقف کانال نزولی 2013 تاکنون متفاوت است و در موج شماری داخل کانال نقشی ندارد .

در صورت شکست این خط به بالا و تثبیت قیمت طلا بر روی آن شاهد پایان دوره نزولی چند ساله طلا خواهیم بود . نوسانات شدید بالا و پائین قیمتی در مرز این خط در هفته های آینده در انتظار طلا خواهد بود که استفاده مفید از آنها می تواند سود آوری زیادی را به همراه داشته باشد . 

مقادیر مهم در وهله اول برای طلا در 1198 ، 1202 الی 1204 ، 1208 ، 1220 الی 1224 و 1228 و در صورت گذار پر قدرت و پر حجم از این محدوده ، هدف گذاری اولیه در  محدوده های قیمتی 1300 ، 1320 و 1340 دلار خواهد بود و روند نوسانات قیمتی طلا کاملا دگرگون خواهد شد .

 

این متن را روز سه شنبه بر مبنای بررسی دقیق وضعیت نوسانات طلا آماده کرده بودم و با همفکری با مهران به دلایلی انتشار آن را به بعد موکول کردم ، وضعیت پر ریسکی در پایان هفته در بازار داخلی دیده می شد اما شخصا با قبول ریسک بالا بازار آتی سکه داخل را با گرفتن پوزیشن خرید و ماندن روی آن و در سقف تعداد قرارداد در روز چهارشنبه به پایان رساندم ، اتفاقا دقیقا در ساعت هفت که بازار آتی بسته شد ،  طلای جهانی نوسانات پائینی عجیبی را تجربه کرد و بیش از 10 دلار در کمتر از 5 دقیقه ریخت اما بعد از چند دقیقه استارت رشد طوفانی آن همزمان با پایان سخنرانی نا امید کننده جانت یلن در مورد بازار سرمایه ایالات متحده آغاز شد .

 

 

ضمنا تحلیل آخر سکه ( سکه در آستانه صعود قیمتی شدید ) هنوز دقیقا معتبر است و نوسانات پائینی دلار فقط تایمینگ نقاط را کمی تغییر داده است ، مقادیر عددی و شکل موجهای مورد انتظار در تحلیل کاملا معتبر هستند .

 

 

 

 

مطالب فوق بر مبنای تحلیل تکنیکال ارائه شده و هیچگونه دعوتی دال بر خرید و فروش در آن نیست و مسئولیت هر گونه اقدامی بر عهده مخاطب می باشد .