قوانین

قوانین

الف - بیانیه سلب مسئولیت

در سالهای اخیر به دلیل نوسانات شدیدی که در بازارهای سرمایه ای داخل ( مسکن ، ارز ، بورس ، طلا ) اتفاق افتاد، تعداد زیادی از هموطنان ما برای سرمایه گذاری به این نوع بازارها وارد شدند که فعال واقعی این بازارها نبودند وبا ماهیت وجود ریسک بالا برای سرمایه گذاری در این بازارها آشنائی نداشتند . بدیهی است که در چنین شرایطی این نوع افراد به دلیل فقدان دانش لازم در مدیریت ریسک و سرمایه و نداشتن تسلط برابزارهای کار در بازاراغلب دچار مشکلاتی شدند که باعث ایجاد ضرر و زیان مادی و معنوی برای آنان بود . ما به عنوان فعالان بازار که ابزار تحلیل ( تکنیکال و بنیادی ) را عامل موثری در شناسائی روند حرکتی بازارها و اتخاذ تصمیمات درست در هر دو جهت ورود و خروج از بازارها در موقعیتهای زمانی مختلف می دانیم ، لازم می بینیم موارد زیر را به مخاطبین محترم یادآوری نمائیم :

1 - به اعتقاد ما مبنای کار و کسب سود و حفظ سرمایه در بازارها " شانس ، تصادف و اتفاق " نیست ، بلکه داشتن " برنامه ریزی زمانی " ، " مدیریت ریسک و سرمایه " و " شناسائی روند عمومی حرکتی بازارها " است که می تواند مبنای شفاف و مناسبی برای کار در بازارها در اختیار فعالان بازار قرار دهد .


2 - دروضعیت اقتصادی پایدارو رو به رشد و با ثبات ، وضعیت " اقتصاد کلان " در شرایط ثبات و دارای چشم انداز بلندمدتی روشن و پیش بینی پذیر خواهد بود و وضعیت " اقتصاد خرد " تابع نوسانات جاری معمول بر مبنای چرخه عرضه و تقاضا است . اگر چنین شرایطی در یک محیط اقتصادی دیده شود کار در بازارهای سرمایه ای خصوصا بازار سهام راحتتر و کم ریسک تر خواهد بود ، اما در سمت مقابل نبود چنین شرایطی ریسک کار در بازار را به شدت بالا خواهد برد .

3 - مبنای ارائه تحلیل خصوصا در تحلیل تکنیکال بررسی " احتمال " وقوع حالتهای صعودی و نزولی در بازه های زمانی متفاوت ( بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت ) است ، به همین جهت " قطعیت " جایگاهی در ارائه تحلیل نخواهد داشت و معامله گران بازار بر مبنای سه اصل " میزان ریسک پذیری " ، " دیدگاه زمانی سرمایه گذاری " بصورت بلند مدتی ، میان مدتی یا کوتاه مدتی و " مدیریت سرمایه " بر مبنای میزان سرمایه و بازدهی مورد انتظار می توانند از تحلیل برای شناسائی روند های احتمالی حرکتی بازارها استفاده کنند ؛ به همین دلیل است که رعایت " حد ضرر " در مواقعی که شرایط بازاربه هردلیل ممکن مطابق انتظار جلو نمی رود ، اصل اساسی کار در بازار است . علاوه بر آن وجود " عدم قطعیت " خصوصا در شرایط ناپایداراقتصادی احتمال بروز خطا در ارائه تحلیل را نیز افزایش می دهد .

مبنای اصلی ما در این سایت ارائه مطالب تحلیلی برای بررسی وضعیت بازار های سرمایه ای در موقعیتهای زمانی متفاوت و بر مبنای نگاه علمی و تکنیکی است ، مطمئنا ماهیت مطالب ارائه شده بر مبنای بضائت علمی و دیدگاه های شخصی ما خالی از خطا نخواهد بود ، به همین جهت مسئولیت اصلی و اساسی تصمیم گیری بر عهده مخاطبین محترم می باشد وما " هیچگونه " مسئولیتی در راستای نحوه معاملات و تصمیمات فردی مخاطبین برعهده نداریم ؛ همچنین " هیچگونه " دعوتی دال بر " ورود و خروج " و " خرید و فروش " در بازارهای سرمایه ای نیز نداریم .

ب - بیانیه قوانین :

1 - مبنای اصلی کاری سایت بر مبنای رعایت قانون حقوق مولفین و مصنفین است .
2 - انتشار مطالب درج شده صرفا با ذکر ماخذ و عنوان سایت در سایر سایتها و منابع خبری و تحلیلی مجاز است .

2 - هر گونه سوء استفاده شامل انتشار مطالب سایت بدون ذکر منبع و یا به عنوان تالیف شخصی در سایر سایتها و منابع غیر قانونی بوده و مسئولین سایت حق خود را برای هر گونه اقدام قانونی لازم محفوظ می دانند .

3 - به عنوان یک سایت اقتصادی در بخش های تعاملی مانند پرسش و پاسخ از حضور مخاطبین استقبال می کنیم و وجود دیدگاه های فکری متفاوت را برای غنای فکری و بهبود دیدگاه فعالان بازار سودمند می دانیم، اما درعین حال حق عدم انتشار مطالب خارج از عرف و یا چارچوب کاری سایت را برای خود محفوظ می دانیم.